Mikołajkowy seans w kinie

Mikołajkowy seans w kinie

Mikołajki bez prezentów? Nie, to niemożliwe! 5 grudnia mikołajkowym podarunkiem dla uczniów klas IV-VI był seans filmowy w naszym pleszewskim Kinie Hel. Dzieci obejrzały komedię pt. „Wakacje Mikołajka” w reżyserii Laurenta Tirarda.

Zabawne przygody tytułowego bohatera wywołały salwy śmiechu, bo któż nie słyszał Mikołajku i jego paczce przyjaciół? Chyba nie ma takiej osoby. Tym razem chłopiec z rodzicami i babcią wybrał się na wakacje nad morze do malowniczej Bretanii. Na miejscu Mikołajek spotyka nowych przyjaciół–każdy z nich zgodnie z konwencją Goscinny’go ma jedną charakterystyczną cechę: jeden jest płaczkiem, drugi je wszystko, co wpadnie mu w ręce, trzeci się mądrzy, czwarty zna się na majsterkowaniu, piąty jest z Irlandii. Mimo różnic trzymają się razem i kombinują, jak przepędzić z hotelu rodzinę przyjaciela ojca Mikołajka. Chłopiec podejrzewa, że chcą go wyswatać ze swoją córką Isabelle.

W rolach rodziców Mikołajka powracają ci sami aktorzy – Kad Merad i Valérie Lemercier. Główny bohater musiał jednak zmienić twarz; od premiery poprzedniej części minęło bowiem trochę czasu. Miejsce Mikołajka-Maxime’a Godarta zajął Mikołajek-Mathéo Boisselier (chłopcy są do siebie tak podobni, że można tej zmiany nie zauważyć).

Na pewno warto było obejrzeć „Wakacje Mikołajka” na dużym ekranie. To świetna propozycja na wspólne spędzenie czasu nie tylko w uczniowskim gronie. Film wprowadził nas wszystkich w wyśmienity mikołajkowy nastrój.