Brylant sportowy w pleszewskiej Dwójce

Brylant sportowy w pleszewskiej Dwójce

25 kwietnia na zaproszenie Pani Moniki Adamskiej gościliśmy w naszej szkole Pana Marka Biernata- trenera Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym oraz trenera Klubu UKS Żaki Taczanów Pana Jacka Maciejewskiego.

Pan Marek opowiadał nam o swoich początkach ze sportem oraz o sukcesach sportowych , które odnosi utalentowany sportowiec naszej szkoły – uczeń klasy 5 c Piotr Kuczyński.

W powiecie pleszewskim trafił nam się brylant w tenisie stołowym.

Piotr pod okiem trenerów i taty rozwija swoje umiejętności i wygrywa kolejne turnieje zarówno na szczeblu okręgu, województwa, ogólnopolskim i międzynarodowym.

W 2021 r został wicemistrzem w Indywidulanych Mistrzostwach Wielkopolski Skrzatów.

W 2022 został mistrzem Województwa Wielkopolskiego w kategorii Żaków.

W 2024 uzyskał tytuł Vicemistrza w Indywidulanych Mistrzostwach Wielkopolski.

Piotr zajął również w 2023 r. II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa stołowego w kategorii Młodzików.

Dużym osiągnięciem Piotra jest II miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego Mini Drzonków Cup 2022 i III miejsce w XII Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego Mini Drzonków Cup 2022 w turnieju drużynowym.

Piotr w tym roku dwukrotnie zwyciężył w Grand Prix Wielkopolski młodzików kwalifikując się do Grand Prix Polski. Wywalczył też srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski i kwalifikacje do Mistrzostw Polski, które odbędą się 3- 5 maja w Sępólnie Krajeńskim.

Ale to nie koniec osiągnięć ucznia naszej szkoły. Świetnie radzi sobie nie tylko w grze indywidualnej, ale także w grze deblowej z zawodnikiem Klubu Tajfun z Ostrowa Wielkopolskiego- Tymoteuszem Kokotem. Taczanowsko-ostrowski duet wywalczył w kwietniu 2024 r. trzecie miejsce na Międzywojewódzkich zawodach zdobywając punkty w punktacji młodzieży uzdolnionej sportowo w kraju. Chłopcy w tym roku na Mistrzostwach Polski również zagrają razem. To tylko niektóre osiągnięcia ucznia naszej szkoły

Od 2022 r uczeń naszej szkoły otrzymał powołanie do KADRY WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM.

Za osiągnięte sukcesy sportowe w roku 2023, godne reprezentowanie Klubu na arenie krajowej oraz aktywne uczestnictwo w sportowym życiu Miasta i Gminy Pleszew uczeń naszej szkoły otrzymał Sportowy Laur Miasta i Gminy Pleszew oraz Stypendium Sportowe Miasta i Gminy Pleszew za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Piotr odważnie podejmuje sportowe wyzwania, dlatego jego forma stale rośni.

Czekamy zatem na kolejne występy ucznia naszej szkoły, życząc mu dalszego zapału w podnoszeniu umiejętności i rozwoju swojej pasji.