Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas II-III

Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas II-III

Sztuka kaligrafii to umiejętność pięknego, poprawnego i starannego pisania. Historia pięknego pisma jest prawie równie długa jak historia samego słowa pisanego. W ubiegłym wieku w Polsce nauka kaligrafowania była w szkole przedmiotem obowiązkowym, ponieważ oprócz kształtnego pisma, uczyła cierpliwości, staranności i koncentracji. W naszej szkole jest wielu uczniów, wyróżniających się ładnym pismem i to właśnie dla nich po raz kolejny zorganizowano szkolne eliminacje tego konkursu. Zadaniem uczestników było przepisanie wiersza Juliana Tuwima pt. ,, Abecadło”. Uczniowie musieli to zrobić jak najpiękniej potrafią, kierując się zasadami sztuki kaligrafii.

Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Borkowska, p. Renata Frąszczak, p. Elżbieta Górska po wnikliwej analizie prac wyłoniła zwycięzców:

 

I miejsce  Maja Tyrakowska kl. II b

II miejsce Wiktoria Kuźniacka kl. II c

III miejsce Zuzanna Podgórna kl. III d

Gratulujemy!

Maja, Wiktoria i Zuzia będą reprezentować naszą szkołę w IV Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym ,, Mistrz Kaligrafii 2020”, który odbędzie się 25 lutego w SP w Kowalewie. Już dziś trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!!!

 

tekst: Elżbieta Górska, zdjęcia: Ewa Borkowska, Renata Frąszczak