Żywe lekcje przyrody i biologii

Żywe lekcje przyrody i biologii

Lekcje z udziałem zwierząt w Pleszewskiej Dwójce są wyjątkową i wspaniałą metodą edukacyjną, dostarczają możliwości poszerzenia wiedzy w sposób łatwy i przyjemny.
Zajęcia te opierają się na spotkaniu ze zwierzętami, w czasie, których uczniowie naszej szkoły – pasjonaci przekazują swoim kolegom i koleżankom wiadomości na ich temat.
W klasie VI a i b Jan Konieczny zaprezentował skorupiaka. W bardzo ciekawy sposób opowiadał o hodowli raków. Mówił o budowie ich ciała, warunkach w jakich żyją, jak się rozmnażają.
Najwięcej emocji w szkole wzbudziły papugi przyniesione przez Miłosza Grzechowiaka- ucznia klasy VI a. Wszystkie 3 okazy były przepiękne. Miłosz zaprezentował je wśród uczniów klas IV c i d w związku z omawianą tematyką pt ,, W świecie zwierząt’’.
Maja Żakowska oraz Nicola Witczak mogły pochwalić się i zaprezentować uczniom ze swojej klasy swoje chomiki.
Samo zobaczenie żywych zwierząt było nie lada wyzwaniem. Zajęcia wszystkim bardzo się podobają. Umożliwiają one uczniom poznanie wielu ciekawych i niesamowitych gatunków zwierząt.
To nie koniec naszej piękniej przygody ze zwierzętami. Już w nadchodzącym tygodniu uczniowie klasy VII c założą hodowlę rybek akwariowym w pracowni przyrodniczej.
Zwierzę używane jako „pomoc naukowa”, motywuje uczniów do nauki i poprzez stworzenie przyjaźniejszych warunków zwiększa możliwości przyswojenia wiedzy.

tekst i zdjęcia: E. Kuczyńska