Żonkile z Przedszkola Słonecznego eksperymentują z nami

Żonkile z Przedszkola Słonecznego eksperymentują z nami

W Pleszewskiej Dwójce młodzież i  6- 7 latki z Przedszkola Słonecznego wspólnie eksperymentowali  pod okiem autorów innowacji przyrodniczej P. E. Kuczyńskiej i D. Waliszewskiej- Kot.

Tym razem przedmiotem zainteresowań były wodne eksperymenty. To  warsztaty poświęcone wodzie i jej niezwykłym właściwościom. Podczas zajęć dzieci dowiedziały  się w najciekawszy z możliwych sposobów, jakie są stany skupienia substancji oraz w jaki sposób można je zmieniać.

Podczas zajęć mali naukowcy przeprowadzili  kilka eksperymentów, które wyjaśniły  im między innymi dlaczego kropla zawsze ma taki, a nie inny kształt, dlaczego lód się topi i jak powstaje śnieg. Wykorzystaliśmy  właściwości polimerów, aby stworzyć duże ilości śniegu. Każde dziecko wyprodukowało śnieg, który się nie roztopił. Jest to możliwe? Tego dowiedzieliśmy się na zajęciach!

Udowodniliśmy, że niektóre substancje, z pozoru nieciekawe, zyskują niesamowite  właściwości po  rozpuszczeniu ich w wodzie.

Zimowe  warsztaty naukowe  to zajęcia, które pozwoliły  dziecku zamienić się w prawdziwego naukowca i zgłębiać najciekawsze zagadnienia nauk ścisłych jednocześnie świetnie się bawiąc.

 

tekst: Ewelina Kuczyńska, zdjęcia: Oskar Lisiak