ZIMOWE LABORATORIUM PLESZEWSKIEJ DWÓJKI

ZIMOWE LABORATORIUM PLESZEWSKIEJ DWÓJKI

Akademia Małego Przyrodnika Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie została  stworzona z myślą o najmłodszych naukowcach. Zajęcia realizowane są w ramach II edycji przyrodniczej innowacji pedagogicznej. 2 marca gościliśmy po raz kolejny  w grupie Stokrotki Przedszkola Słonecznego. Tym razem w ramach spotkania przeprowadziliśmy efektowne, zimowe pokazy naukowe wsparte samodzielnie przeprowadzonymi doświadczeniami. Wyprodukowaliśmy sztuczny śnieg, przygotowaliśmy preparaty z roztopionego śniegu. Posługiwaliśmy się lupami, mikroskopami oraz szkłem laboratoryjnym. Nie zabrakło także doświadczeń z wykorzystaniem lodu oraz wody w stanie gazowym.

Laboratorium PLESZEWSKIEJ DWÓJKI  zapewnia wiele ciekawych i zaskakujących doświadczeń, które  wzbudzają zachwyt wśród dzieci nie tylko naszej szkoły, ale także przedszkolaków. Eksperymentowanie połączone z odkrywaniem tajemnic przyrody to doskonały sposób na zaszczepienie w dzieciach pasji do nauk ścisłych.

Zajęcia dla przedszkolaków przygotowały Panie Ewelina Kuczyńska, Paulina Dziatkiewicz- Kuczkowska oraz absolwenci Przedszkola Słonecznego: Gabriela Regus, Dorota Kocerka, Jakub Jabłoński oraz Filip Matłoka.

 

 

tekst: Ewelina Kuczyńska, zdjęcia: organizatorzy warsztatów