
Zagadki Dolnego Śląska odkrywane przez klasy VIIb i VIIc
W piątek 22 maja klasy 7b oraz 7c wraz z opiekunami brały udział w wycieczce na Dolny Śląsk. W programie wycieczki była wizyta w Zamku Książ w Wałbrzychu, zajęcia z historykiem i zwiedzanie pięknych tarasów oraz odwiedziny Palmiarnii księżniczki Daisy. W drugiej części wycieczki zaplanowane było zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Techniki oraz szybu kopalni węgla brunatnego „Julia”. Uczniowie po lekcji historii o rodzie Hochbergów oraz tajemniczym projekcie Riese III Rzeszy z dużym zainteresowaniem zapoznali się z technologią kopalnianą i pracą górników. To był czas bogaty w nową wiedzę. Uczniowie już czekają za kolejną wyprawą.




