Zabawowo i naukowo w Pleszewskiej Dwójce

Zabawowo i naukowo w Pleszewskiej Dwójce

,,Mali przyrodnicy Pleszewskiej Dwójki i Przedszkola Słonecznego – badacze i obserwatorzy” to innowacja pedagogiczna łącząca dwie placówki oświatowe. Realizacja  treści innowacyjnych odbywa się podczas zajęć w przedszkolu i szkole.

Panie  Ewelina Kuczyńska i Dorota Waliszewska – Kot od 3 lat tworzą i realizuję założenia innowacji pedagogicznej  przekazując dzieciom praktyczną wiedzę przyrodniczą  rozwijając ich otwartość, kreatywność i myślenie. W realizacji założeń innowacyjnych pomaga Pani Agnieszka Wojtkowiak- nauczycielka SP nr 2 w Pleszewie wraz z asystentami – uczniami klasy IV d i VIII b.

11 stycznia i 1 lutego bieżącego roku w  pracowni chemicznej  Pleszewskiej Dwójki odbyły się niecodzienne  zajęcia innowacyjne,  integrujące dzieci, rodziców i dyrektorów tych dwóch placówek. Tematyka zajęć związana była ze światem zwierząt .

Pierwsza część zajęć- badawcza, gdzie dzieci pod  kierunkiem autorów i realizatorów działań innowacyjnych oraz rodziców przeprowadzały doświadczenia zgodnie z instruktażem.

W eksperymentach pojawiły się : kolorowe kameleony, polimerowe robaki, pływające meduzy, węże Faraona, tańcząca kobra oraz wykonana wyłącznie przez rodziców pasta do zębów dla słonia. Dzieci  razem z rodzicami  czerpali radość z doświadczania i eksperymentowania.

Na  zajęciach innowacyjnych  wzbudziliśmy  w dzieciach ciekawość  dotycząca ŚWIATA ZWIERZĄT. Utrwaliliśmy  i poszerzyliśmy  wiadomości dzieci na temat zwierząt.

Druga cześć zajęć z udziałem zwierząt była wyjątkową i wspaniałą metodą edukacyjną dostarczającą  możliwości poszerzenia wiedzy w sposób łatwy i przyjemny. Zajęcia te opierały  się na spotkaniu i zabawie ze zwierzętami , w czasie, których pasjonaci zwierząt- dzieci  z Pleszewskiej Dwójki przekazywały przedszkolakom  wiadomości na ich temat. Jak opiekować się zwierzętami? Co jedzą , jakie mają przyzwyczajenia?  Tego wszystkiego i wiele więcej dowiedziały się 6 i 7 letnie dzieci z  Przedszkola Słonecznego  podczas zajęć ze zwierzętami.

Dziękujemy uczniom Pleszewskiej Dwójki

oraz ich rodzicom za pomoc w realizacji

działań innowacyjnych.

 

Ewelina Kuczyńska, Dorota Waliszewska- Kot oraz Agnieszka Wojtkowiak.