Zabawa karanawałowo-walentynkowa dla klas IV-VI

Zabawa karanawałowo-walentynkowa dla klas IV-VI

13 lutego 2015r. uczniowie klas IV – VI  bawili się na wyjątkowym balu karnawałowo- walentynkowym.  Tym razem to uczniowie klas czwartych razem z wychowawcami przygotowali wystrój korytarza, a Samorząd Uczniowski – konkursy. Nad bezpieczeństwem czuwali wychowawcy i nauczyciele SP.

Każdy chętny uczestnik zabawy mógł wziąć udział w konkursach . W konkursie na najładniejsze przebranie karnawałowe jury utworzone z członków SU wybrało:

  •  w kategorii klas czwartych:

I miejsce Laura Kikosicka  z klasy IV d

II miejsce Marta Szymczykiewicz  IV b

III miejsce Przemysław Rudziński  klasa IVa

  •  w kategorii  klas piątych i szóstych przebrać odważył się tylko jeden uczeń, a był nim Wiktor Gołdyn z klasy Vb.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i mogli wybrać sobie nagrodę ufundowaną przez Samorząd Uczniowski.  Pozostali przebierańcy otrzymali słodki upominek.

Podczas balu w sali nr 5 odbył się ogłoszony tydzień wcześniej Quiz Karnawałowy, którego celem było zapoznanie dzieci z tradycjami  i historią karnawału. Uczestnicy konkursu mogli przygotować się do quizu wcześniej, odczytując  informacje z tekstu źródłowego, który umieszczony był na korytarzach  na gazetkach szkolnych i na drzwiach.  Tekst źródłowy i quiz przygotowały panie Ewa Peltz i Barbara Radomska. W  quizie udział wzięło 20-u uczniów, a zwycięzcami zostali:

I miejsce  Bartosz Król z klasy Vc

II miejsce Wirginia Witczak z klasy IVd

III miejsce zajęli  uczniowie klasy Va:  Nina Wieczorek i Mikołaj Rybarczyk

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

O odpowiedni klimat i dobrą zabawę zadbali  pan Przemek Paterka i pani Beata Tomczak – nasz szkolny DJ „BEATA”,  serwując najpopularniejsze hity. Nie mogło zabraknąć wspólnego tańca „Makareny”, „Kaczuszek”, czy długiego pociągu.

Podczas balu można było kupić czerwoną galaretkę z serduszkiem z bitej śmietany, które przygotowały dla dzieci opiekunki SU: panie Barbara Radomska i Natalia Przybylska.  Rodzice uczniów klasy IV b przygotowali kawiarenkę z napojami i sokami.

Było naprawdę świetnie!

Tekst: B. Radomska