Wycieczki klas VI

Wycieczki klas VI

„dzieci@sieci_”

7.12.2015 r. nasi szóstoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „dzieci@sieci_” przygotowane przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiada o pokoleniu dzisiejszych młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku medialnym. Aktywność medialna dzieci bywa coraz bardziej ryzykowna, należy więc uczulać młodych ludzi, uświadamiać, rozmawiać z nimi i uczyć ich funkcjonowania we współczesnej sieciowej rzeczywistości. Grupa teatralna ALERT opowiada młodym widzom ciekawą historię, pełną zabawnych sytuacji i zaskakujących rozwiązań. Jest też formą przekonania dzieci, że teatr jest miejscem magicznym, dla którego warto nawet zrezygnować z godziny przed komputerem. Spektakl „dzieci@sieci_” opowiada również o przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami, o akceptacji i niezastąpionym, realnym kontakcie z drugim człowiekiem. Przestrzega też przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazuje konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl  nawiązuje do cyberprzemocy i konsekwencji jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w internecie.

Wycieczkę zorganizowała B. Tomczak, opiekunami były nauczycielki: B. Radomska, M. Michalak, I. Szablewska oraz Pani Kończyńska  (mama ucznia klasy VIb)

 

„W krainie Narnii” 

W krainie Narnii

24.10.2015 r. uczniowie klas VI mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „W krainie Narnii” przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Organizatorem wycieczki była nauczycielka Beata Tomczak, opiekunami: M. Michalak, B. Radomska, I. Szablewska, K. Marcinkowska i M. Michalska.

„Opowieści z Narnii” są jak wrota do nieskrępowanej wyobraźni dziecka.

Kultowa powieść autorstwa Clive’a Staplesa Lewisa wydobywa przy tym na światło dzienne wagę spraw najprostszych – siłę rodzinnych więzi, wierności i poczucia odpowiedzialności. Historia znana także z lubianych przez miliony ekranizacji, tym razem opowiedziana zostaje w nowy, zaskakujący sposób, w atrakcyjnej, teatralnej adaptacji.

Narnia to kraina przyjaznych nimf i faunów, groźnych olbrzymów, karłów i zwierzat przemawiających ludzkim głosem. To miejsce pełne czarów, odwieczne pole walki dobra ze złem. Przejście do tego magicznego świata, w starej zapomnianej szafie, przypadkiem odnajduje czwórka dzieci. To one wkrótce staną się bohaterami naszej opowieści. U boku królewskiego lwa Aslana stawić będą musiały czoła złowrogiej Białej Czarownicy. Jej jedynym celem jest pełnia władzy nad dawną Krainą Szczęścia. Aby osiągnąć ten cel nie cofnie się przed żadną podłością.

Czy nasi młodzi wojownicy zdołają ja powstrzymać? Czy kłótnie między rodzeństwem nie staną na przeszkodzie temu heroicznemu wyzwaniu? Czeka ich wiele niezwykłych przygód, prób umysłu i serca, testów na lojalność i męstwo, z których wyjdą szlachetnie odmienieni.

tekst: B. Tomczak