Wycieczka klas piątych do Kalisza

Wycieczka klas piątych do Kalisza

Czy lekturę pt. „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnara można przenieść na scenę teatru? Czy to w ogóle możliwe? Takie pytania zadawali sobie nasi piątoklasiści. Przekonali się o tym podczas wycieczki do Kalisza, która odbyła się 27.01. 2015r. Nasi uczniowie mieli wspaniałą okazję obejrzeć spektakl na podstawie książki F. Molnara w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Aktorzy z Teatru Współczesnego z Krakowa doskonale wcielili się w role bohaterów lektury. Zachwyciła nas scenografia, muzyka i gra aktorska. Wszystkich bardzo wzruszyła scena śmierci Ernesta Nemeczka i niejeden widz miał łzy w oczach.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Okręgowego Muzeum Ziemi Kaliskiej w Kaliszu. Sympatyczni i kompetentni przewodnicy barwnie opowiedzieli nam  historię Kalisza i jego okolic. Opowieść wzbogaciły piękne wystawy, które z przyjemnością podziwialiśmy i oglądaliśmy. Czas nam tam tak szybko minął, że nie zauważyliśmy nawet, kiedy dobiegł koniec pobytu w muzeum.

W restauracji McDonald’s w Galerii Amber zjedliśmy nasze ulubione potrawy (niekoniecznie zdrowe  :-)), a następnie wróciliśmy zadowoleni do Pleszewa. Na pewno miło będziemy wspominać ten dzień i szkoda, że tak szybko minął.

Wycieczkę zorganizowała B. Tomczak, opiekunami były panie nauczycielki:

M. Michalak, B. Radomska, N. Przybylska, M. Michalska, K. Marcinkowska i K. Lewicz.