Wycieczka do Milicza

Wycieczka do Milicza

W piątek 19 października zebraliśmy się po godzinie 7.00, aby udać się w podróż do Milicza. Pomysłodawczynią wyjazdu była pani Barbara Radomska – wychowawczyni klasy V a, ale i nasi wychowawcy zaangażowali się w wyjazd: pani Anna Harych – kl. V b oraz pan Grzegorz Baran – kl. V e, towarzyszyła nam również pani bibliotekarka Ilona Szablewska. Po godzinie byliśmy na miejscu w KOMie – Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza wzięła udział w seansie,oglądając film „W głowie się nie mieści”, natomiast druga skierowała się do sali – Muzeum Bombki, gdzie mogła podziwiać około 1500 eksponatów. Po zwiedzeniu wystawy, panie pracujące w KOMie zaprosiły wszystkich do podjęcia działań nastawionych na wszechstronny rozwój. Stanowiły one praktyczne ćwiczenia odnoszące się bezpośrednio do Teorii Inteligencji Wielorakich, która zakłada istnienie kilku rodzajów inteligencji. Zadania oparte zostały na kanwie legendy rozgrywającej się w Dolinie Baryczy. Miejsce, postaci i wydarzenia stanowią historie realnie zamieszkujących te tereny dawnych rodów.Celem gier i zabaw było odnalezienie perłowego naszyjnika, należącego do hrabiny Ewy Maltzan.
Podczas pracy, w atmosferze pasjonującej, detektywistycznej przygody, musieliśmy poznać tajniki miejscowej fauny i flory. Niesamowity nastrój zabawy wyznaczała zagadka zniknięcia naszyjnika. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w poszukiwania, bowiem za dobrze wykonane zadanie, otrzymywaliśmy perły z naszyjnika hrabiny. Po zakończonych zajęciach wymieniliśmy się grupami.

Z KOMu pojechaliśmy do kompleksu zamkowo – pałacowego, gdzie obejrzeliśmy ruiny Zamku Kasztelańskiego i odbyliśmy spacer po parku, odwiedzając Pałac Maltzanów, w którym znajduje się Technikum Leśne. Tam również czekało na nas wyzwanie, musieliśmy bowiem rozwiązać kartę pracy, której zadania były ściśle powiązane z odwiedzanymi miejscami. Śmiechu było co niemiara, bowiem wymagały one spostrzegawczości oraz kreatywnej twórczości, np. podczas tworzenia fragmentów miłosnego wiersza.

Po zabawie wsiedliśmy do autokaru i przed 17.00 wróciliśmy do domu. To była wspaniała wycieczka, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Dziękujemy!

Uczestnicy