Wróżby andrzejkowe i dyskoteka

Wróżby andrzejkowe i dyskoteka

30 listopada nasza świetlica zamieniła się w krainę wróżb andrzejkowych, w której zgodnie z tradycją odbyły się różne wróżby i zabawy. W rolę wróżek wcieliły się panie ze świetlicy.

Na poczatku zabawy pani Kazia wyczarowała dla dzieci panią Magdę, która od dzisiaj będzie z nami w świetlicy. Pani Karolina zaczarowała wszystkich uczestników zabawy magicznym pyłem, dzięki któremu wszyscy dobrze się bawili.

Dzieci bardzo chętnie brały udział we wszystkich przygotowanych wróżbach i zabawach m.in. rzucanie monety do miski z wodą, wybieranie pewnego atrybutu  przyszłości ukrytego pod kubeczkami, losowanie wróżby poprzez zakręcenie czarodziejską butelką, wróżba pt: „Moje serduszko puka do…”, układanie puzzli, zabawa w „Kto pierwszy wypije sok”, losowanie swoich przyszłych zawodów itp. Na koniec nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki, podczas której każdy mółg zaprezentować swoje zdolności taneczne na parkiecie.

Nie zabrakło również ciasteczek z „Dobrą wróżbą”, którymi dzieci obdarowały dyrekcję i pracowników naszej szkoły.

Było bardzo miło i wesoło. Wszystkie dzieci wiedzą dobrze, że wróżby andrzejkowe traktujemy z przymrużeniem oka, jednak bez wątpienia Andrzejki mają w sobie niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i dobra zabawę.

Zapraszamy ponownie za rok!

tekst i zdjęcia: M. Łyskawka