Wigilia pierwszaków

Wigilia pierwszaków

Wszystko co miłe i przyjemne mija niestety bardzo szybko. Na szczęście pozostają z nami wspomnienia wspólnie przeżytych chwil.Uczniowie klasy I a długo będą wspominali swoją pierwszą klasową wigilię, którą zorganizowali w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. W tym dniu klasa przepełniła się domową, świąteczną atmosferą, a każdy kącik wyglądał gwiazdkowo!

Wszystko zaczęło się od zielonego,  pachnącego drzewka, które zawitało  do nas  już na początku grudnia. Ozdobiliśmy je własnoręcznie wykonanymi bombkami, łańcuchami i tak powstała nasza choinka, która zachwyciła wszystkich! W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia wykonaliśmy również mnóstwo prac plastycznych  i najróżniejszych dekoracji. Sprawiło nam to dużo radości i pozwoliło jeszcze bardziej poczuć świąteczny nastrój.

Najważniejsza jednak okazała się nasza pierwsza wspólna wigilia. Wszystko zorganizowaliśmy i przygotowaliśmy samodzielnie. To sprawiło nam największą przyjemność i radość. Sami nakryliśmy stół białym obrusem, położyliśmy pod nim sianko, wykonaliśmy stroiki, przygotowaliśmy dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa i opłatek. Nie zabrakło również pysznych, świątecznych  pierniczków i innych słodkości! Staraliśmy się, żeby wszystko było zgodne z naszymi polskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. Następnie złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, opowiadaliśmy o zwyczajach i potrawach wigilijnych  w naszych domach. Potem wysłuchaliśmy pięknej baśni pt. „Wigilijny Anioł”, która przypomniała nam o tym, że warto być dobrym i pomagać innym.  Nie zabrakło również upominków pod choiną!

Ten grudniowy, magiczny dzień  na długo pozostanie nam w pamięci!

 

tekst i zdjęcia: Jolanta Nowacka