W KRAINIE ŚNIEGU I LODU

W KRAINIE ŚNIEGU I LODU

Zima to świetna pora na przeprowadzenie doświadczeń związanych ze śniegiem, lodem i zamarzaniem. Wykorzystali to nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie Panie Ewelina Kuczyńska, Agnieszka Wojtkowiak oraz Marta Łyskawka oraz uczniowie klasy VII b Gabriela Regus, Dorota Kocerka, Filip Matłoka, Jakub Jabłoński przygotowując kolejne zajęcia w ramach Innowacji pedagogicznej Mali przyrodnicy – badam, obserwuję. Dzieci z grupy Żonkile Przedszkola Słonecznego po raz kolejny gościły w Pleszewskiej Dwójce. Była to tym razem podróż do KRAINY ŚNIEGU I LODU.

Każdy z uczestników samodzielnie wykonywał eksperymenty szukając odpowiedzi na pytania: Pływa czy nie pływa? Uniesie się czy nie? W trakcie zajęć dzieci miały okazję obserwować  pod mikroskopem wyprodukowany przez siebie sztuczny śnieg oraz zabrudzoną wodę powstałą z roztopionego śniegu. Nie zabrakło również zabaw zimowych  muzyczno- ruchowych i oddechowych.

Poprzez wykonywanie bezpiecznych eksperymentów  z wodą w trzech stanach skupienia  5 latki rozwijały  swoją kreatywność, zdolności manualne oraz chęć poznawania otaczającego świata. To doskonała zabawa i nauka w jednym. Wspólne eksperymentowanie i odkrywanie tajemnic otaczającego świata przyniosło  dzieciom dużo radości i dobrej zabawy, a jednocześnie dostarczyło  praktycznej wiedzy z nauk ścisłych.

Każdy uczestnik zajęć zasłużył na MEDAL MŁODEGO BADACZA I ODKRYWCY oraz drobny upominek.

Dziękujemy Pani Dorocie Waliszewskiej –Kot oraz Pani Bernadecie Kozłowskiej za odwiedziny w Pleszewskiej Dwójce.

 

Tekst i zdjęcia: Ewelina Kuczyńska, Marta Łyskawka, Agnieszka Wojtkowiak.