Uczniowie klasy Id na spotkaniu autorskim…

Uczniowie klasy Id na spotkaniu autorskim…

Uczniowie klasy I d, 11 maja, byli gośćmi w Bibliotece Publicznej, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z autorką bajek i baśni dla dzieci – Wolettą Piasecką. Pisarka opowiadała o swoich książkach i o tym, co Ją zainspirowało do napisania wielu z nich. Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, ćwiczyły poprawną wymowę,  brały udział w teatrzyku i zadawały pytania.
Okazało się, że Pani Wioletta Piasecka pisze nie tylko o królewnach, księżniczkach, duchach, czarownicach i zaczarowanych krainach, ale także doskonale zna się na piłce nożnej, co najbardziej spodobało się chłopcom. W marcu tego roku spod jej pióra wyszła książka „Ignaś”, która była głównym bohaterem spotkania. Jest to opowieść o chłopcu, który miał tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski. Słowa te powtarzał przy każdej nadarzającej się okazji. A Polska w owym czasie potrzebowała ogromnego wsparcia, miłości i oddania. Czy pasja i ciężka praca wystarczyły, by pokonać liczne przeciwności losu? Chłopcem okazał się Ignacy Jan Paderewski, a jego biografia zapewne jest doskonałą lekturą w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Oczywiście po spotkaniu była możliwość zakupu książek i otrzymania autografu, z której to okazji dzieci skorzystały. Miłej lektury!

 

tekst i zdjęcia: Marzena Kłakulak-Kucała