To była noc pełna niespodzianek…

To była noc pełna niespodzianek…

Nocne szaleństwo rozpoczęło się o godz. 20.00 w piątek 8 maja. Uczestnicy przygotowali salę do spania i miejsce na zjedzenie kolacji . Noc, jaką klasa Vc spędziła w szkole, uatrakcyjnił pokaz umundurowania i replik broni zorganizowany przez starszych kolegów z Zespołu Szkół Technicznych, członków Drużyny Tradycji 70 pułku piechoty z Pleszewa. Kacper, Sławek i Michał zaprezentowali umundurowanie polowe żołnierzy Wojska Polskiego z wojny obronnej 1939 roku oraz umundurowanie żołnierzy podziemia niepodległościowego z okresu II wojny światowej i okresu powojennego. Zaprezentowane zostały także repliki broni używanej przez polskich żołnierzy, w tym także broni zdobycznej, m.in. karabin Mauser 98, brytyjski Sten Mk II, niemiecki pistolet maszynowy MP 40 i karabin szturmowy StG 43, pistolety Parabellum, i Mauser 08 oraz sowiecki pistolet TT. Pokaz zakończył się sesją zdjęciową w czasie której, dzieci mogły ubrać się w mundury z epoki oraz rozdaniem pamiątkowych łusek karabinowych i pistoletowych.

Po udanej sesji fotograficznej, dzieci zjadły kolacje i o 23.00 opiekunowie i podekscytowani piątoklasiści ruszyli do Parku Miejskiego na przygotowane przez rodziców podchody. Było szyfrowanie tekstu zapisanego alfabetem Morsa,  rozwiązywanie krzyżówki o naszej szkolnej patronce  Świętej Królowej Jadwidze i rozwiązywanie zadania matematycznego, w którym była wskazówka do ukrytego skarbu. Skarbem okazały się czekoladowe pieniądze euro, które dzieci sprawiedliwie podzieliły.

O północy wszyscy wrócili do szkoły, gdzie  na uczniów czekała kolejna atrakcja – „Poszukiwanie śladów stopy Królowej Jadwigi”. Zostało znalezione 25 z 30- tu śladów. Być może, ktoś znajdzie jeszcze te ślady? Kiedy rodzice nas już pożegnali, spędziliśmy czas w klasie, śpiewając karaoke, grając w karty i gry planszowe. Na koniec oglądaliśmy film „Avatar”.

Po tylu wrażeniach trudno, było zasnąć  kilka osób nie spało do 4.00 rano. Nad ranem zasnęli najbardziej wytrwali, ale obudziły się dzieci, które zasnęły wcześniej i już do 8.00 rozmawiały i bawiły się. Ogólnie mówiąc  opiekunowie nie zmrużyli oka,  przez całą noc czuwali nad bezpieczeństwem.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i współzorganizowanie atrakcji dla dzieci,  paniom:  J. Radnej, M. Knast, M. Wrzeszczyńskiej, M. Mann, K. Furmankiewicz, A. Waliszewskiej, K. Matłoce, panu R. Radnemu a w szczególności p. J . Waliszewskiemu za wspólne czuwanie przez całą noc nad dziećmi.

Opiekunowie: B. Radomska i N. Przybylska

tekst: B. Radomska