
SZÓSTOKLASIŚCI Z DWÓJKI ZWIEDZAJĄ WIELKOPOLSKĘ
SZÓSTOKLASIŚCI Z DWÓJKI ZWIEDZAJĄ WIELKOPOLSKĘ- projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
W grudniu ubiegłego roku wychowawczynie klas szóstych, p. Kamila Hypka-Garsztka oraz p. Sylwia Melka Kaska, napisały projekt pt. „Szóstoklasiści z Dwójki zwiedzają Wielkopolskę”. Został on złożony przez Miasto i Gminę Pleszew do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, pozytywnie zatwierdzony dzięki czemu na wycieczkę pozyskano 10 000zł czyli 74% kosztów przedsięwzięcia.
2 czerwca 2026r. uczniowie klas szóstych naszej Dwójeczki pod opieką wychowawczyń wzięli udział w wycieczce integracyjnej realizowanej w ramach ww. projektu. Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili trzy wyjątkowe miejsca:
• Kłodawa- Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Soli.
Celem wizyty było poznanie historii i geologii regionu, w tym procesu powstawania złóż unikalnej różowej soli kłodawskiej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega tradycyjna praca górników, poznać historię kopalni oraz przeżyć niezwykłą przygodę podczas zjazdu windą na głębokość 600 metrów pod ziemię. Wspólne odkrywanie podziemnego świata było także doskonałą okazją do integracji i budowania relacji.
• Konin- Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala.
Kolejnym punktem programu była wizyta w jedynym takim parku w Polsce. Interaktywne makiety i dioramy przedstawiające sceny filmowe, historyczne oraz bajkowe połączyły naukę z zabawą. Uczniowie mogli rozwijać swoją wyobraźnię, zdobywać nową wiedzę i korzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci.
• Russów- Dworek Marii Dąbrowskiej.
Ostatnim etapem wycieczki był spacer po malowniczym parku związanym z życiem i twórczością Marii Dąbrowskiej. Była to cenna lekcja literatury, historii i kultury regionu.
Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, pozwolił poszerzyć wiedzę o Wielkopolsce oraz stworzył okazję do wspólnego spędzania czasu w miłej atmosferze.
Dziękujemy paniom: Sebastianie Richter-Kłopockiej, Emilii Tateji oraz Agnieszce Wolińskiej za opiekę, a wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę podczas całej wycieczki!
Tekst i zdjęcia: Kamila Hypka-Garsztka, Sylwia Melka-Kaska.





