„Szalony” spektakl

„Szalony” spektakl

„Szalony” spektakl

 

1 października 2021 r. wybraliśmy się do Wrocławskiego Teatru Komedia na spektakl pt. „Szalone nożyczki”. Wycieczkę zorganizował nasz wychowawca – pan Grzegorz Baran; drugim opiekunem był pan Przemysław Paterka.

Atmosfera teatru wszystkich nas zauroczyła. Kiedy zasiedliśmy na widowni, wówczas to, co ujrzeliśmy, przerosło nasze oczekiwania. Komedia kryminalna Paula Pöertnera, w reżyserii Marcina Sławińskiego, rozgrywa się w salonie fryzjerskim, nad którym mieszka słynna pianistka – Izabela Richter. Artystka w trakcie spektaklu zostaje zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach. Podejrzanymi stają się zarówno pracownicy salonu, jak i klienci. Żadna z osób znajdujących się na scenie nie ma wiarygodnego alibi. Oryginalność sztuki polega na tym, że zgromadzona publiczność jest współtwórcą spektaklu, mając współudział w rozwiązaniu tajemniczej zbrodni. Widzowie, w tym nasze koleżanki i koledzy, zgłaszali się w trakcie drugiego aktu przedstawienia, podając informacje komisarzowi, które ułatwiły mu wskazanie zabójcy.

Warto obejrzeć „Szalone nożyczki” nawet kilkakrotnie, ponieważ widzowie za każdym razem mogą wytypować innego sprawcę zbrodni, a tym samym spowodować, że zakończenie sztuki będzie miało odmienny przebieg.

Wróciliśmy z wycieczki zadowoleni, w znakomitych humorach.

Dziękujemy opiekunom za udział w wycieczce.

tekst i zdjęcia: redaktorzy z klasy VIII e