Świąteczny wieczór dla klas IV

Świąteczny wieczór dla klas IV

Wielkanoc zajmuje w polskiej tradycji miejsce szczególne.

Nic tak nie wzbogaca naszych świąt jak wspólne spotkanie.

27 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się wieczór świąteczny przygotowany przez nauczycieli, wychowawców klas IV oraz Rodziców. Czwartoklasiści przygotowali świąteczną kolację przy pięknie nakrytym świątecznie stole.  W programie nie zabrakło konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Dzieci samodzielnie wykonały prace używając różnych form plastycznych. Pojawiły się pisanki tradycyjne, kraszanki oraz nowoczesne oklejone plasteliną, grochem czy bibułą. Każda była piękna i oryginalna w swoim wykonaniu. Oczywiście nie zabrakło także zajączka, który z pewnością będzie długo przypominał nam o tym wyjątkowym wieczorze. Na zakończenie spotkania świątecznie ozdobiliśmy nasze klasy.

Spotkanie w tak miłym gronie miało również na celu przypomnienie i utrwalenie polskiej tradycji i obyczajowości związanej ze Świętami Wielkanocnymi, uświadomieniu najmłodszym celu tradycji, która nadaje niepowtarzalny koloryt każdej rodzinie i wspólnocie naszej Małej Ojczyzny.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców, którzy w także przyczynili się do uświetnienia tego wieczoru oraz nauczycielce Pani M. Michalskiej za przygotowanie z dziećmi koszyczków wielkanocnych.

Wieczór był prawdziwie świąteczny, ciepły, wszyscy doskonale się bawili. Pełni radości, w świątecznym nastroju wszyscy udali się do domów, by tam przekazać życzenia spokojnych i ciepłych Świąt Wielkanocnych.

tekst: E. Kuczyńska

Własnoręczne wykonanie wielkanocnego koszyczka wcale nie jest łatwe!

Pani M. Michalska zawsze chętnie służy radą i pomocą 🙂

Uczniowie klas czwartych mogli się o tym przekonać!

 Efekty ich pracy były WSPANIAŁE!

A oto zdjęcia klasy IVc podczas wykonywania koszyczków na lekcji religii.