Świąteczne wariacje klas V

Świąteczne wariacje klas V

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory (…).”

Świąteczne wariacje klas V

 

Nie tylko dzień, ale i noc w ZSP nr 2 dnia 11 i 12 grudnia była wyjątkowa.

11 grudnia o godz. 18 00 rozpoczęliśmy ŚWIĄTECZNE WARIACJE . Swoją obecnością  zaszczycili nas  goście – uczniowie klasy V  z Lenartowic oraz rodzice, którzy uczestniczyli w świątecznych warsztatach plastycznych. Warsztaty prowadziła Pani Maria Bryl. Wspólnie z dziećmi wykonywaliśmy świąteczne ozdoby.  Na stołach pojawiły się pachnące gałązki sosny i świerku oraz inne materiały plastyczne, z których wyczarowane zostały piękne bombki, kartki i stroiki. Największą frajdę sprawiło ozdabianie pierników. Tu uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Kolejnym punktem spotkania było ozdabianie choinki.

Nie mogło oczywiście zabraknąć przy tym wizyty Mikołaja, który spotkał się z nami.

Wspólne śpiewanie kolęd w języku polskim, angielskim przy karaoke stworzyło wyjątkową atmosferę. Punktem kulminacyjnym był świąteczny mecz uczniów klas V z Pleszewa  i Lenartowic sędziowany przez Pana Macieja Ostapowicza. Zwyciężyli nasi chłopcy.  Świąteczny maraton zakończyliśmy obejrzeniem filmów pt.: ,,Kevin sam w domu ‘’ i ,,Zły Mikołajek’’.

W organizacji imprezy pomogli rodzice, którzy zawsze stają na wysokości zadania i wspomagają nas  w działaniach realizowanych w klasach. Wszystkim należą się ogromne podziękowania.

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA UDZIAŁ W NASZYCH  ŚWIĄTECZNYCH WARIACJACH.

Wychowawcy klas V

Pani Ewelina Kuczyńska

Pani Apolonia Kałużna

Pan Łukasz Pabisiak