Świąteczne tchnienie wiosny

Świąteczne tchnienie wiosny

Wielkanoc w Vb

W świątecznej atmosferze 17 marca w naszej szkole odbyło się wieczorne spotkanie  uczniów klasy V b, które wprowadziło  nas w niepowtarzalną atmosferę Świąt Wielkanocnych. Uczniowie wraz z rodzicami brali udział w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Przy otwartych stanowiskach warsztatowych powstawały piękne palmy, pisanki, kraszanki,  stroiki, a wszystko to w miłej i wesołej atmosferze. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach, oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym Możliwość wspólnej pracy poprzez twórczość artystyczną sprawiły dużo radości i dzieciom i rodzicom.

Święta Wielkanocne to doskonała okazja, by świętować. Nic nie wyzwala w nas świątecznego nastroju tak bardzo, jak smaczna  kolacja przygotowana przez uczniów, przy pomocy rodziców. Nie zabrakło także symbolu świąt – czekoladowego zajączka, przygotowane przez rodziców dla każdego uczestnika spotkania.

Różne odmiany rękodzieła wykonane przez uczniów i rodziców  inspirowane, wiosennymi czarami, wielkanocną obrzędowością zostały zaprezentowane na Jarmarku wielkanocnym 18 marca 2016 r. w pleszewskiej Dwójce.

Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom warsztatów tworzenia ozdób wielkanocnych, które odbyły się 17.03.2016r.  dzieciom, rodzicom, którzy stworzyli piękne ozdoby świąteczne.

Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę wszystkich sponsorów, darczyńców, którzy pomogli w organizacji wieczoru oraz jarmarku świątecznego Ewelina Kuczyńska

tekst i zdjęcia: E.Kuczyńska