Surowce wtórne wywiezione z Pleszewskiej Dwójki

Surowce wtórne wywiezione z Pleszewskiej Dwójki

22 i 23 listopada były pracowitymi dniami w naszej szkole. Uczniowie, rodzice przekazywali zebrane w ciągu roku surowce wtórne. Zakończyła się zbiórka nakrętek, puszek i baterii w formie konkursu REGION CZYSTY NA 6.
Podstawowym celem zorganizowanego przez Miasto i Gminę Pleszew konkursu było przekonanie dzieci i młodzieży do idei zbiórki surowców wtórnych, a w konsekwencji wywołanie u młodego pokolenia potrzeby zdrowego i ekologicznego stylu życia.
W konkursie wzięło udział 26 klas, świetlica szkolne, a jego efektem było zebrani 698 kg nakrętek, 84,4 kg puszek aluminiowych, oraz 770 kg baterii. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się bardzo solidnie. Duży wkład w akcję mieli wolontariusze pleszewskiej dwójki pod kierunkiem pani Agnieszki Wolińskiej oraz pana woźnego Henryka Pieprza. Wspólnie odbierali od uczniów, ważyli i pakowali surowce wtórne.
25 listopada 2021 r. – był punktem kulminacyjnym akcji. To właśnie na ten dzień zaplanowano wywóz zebranej plastikowych nakrętek, baterii i puszek. Surowce wtórne wywieziono dzięki pomocy PANI MAŁGORZATY GRZECHOWIAK I PANA MARKA WERNERA- PRZYJACIÓŁ PLESZEWSKIEJ DWÓJKI, którzy pomogli w wynoszeniu zebranych surowców i transporcie do Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie. Dziękujemy pracownikom powyższego zakładu za pomoc w rozładunku zebranych surowców.
Kolejna zbiórka surowców wtórnych zakończona sukcesem. Było tego naprawdę dużo. DZIĘKUJEMY!