Sukcesy badmintonistów

Sukcesy badmintonistów

W ostatnim tygodniu nasza szkoła była gospodarzem Gminnych i Powiatowych Mistrzostw
w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.

Rozgrywki  odbywały się na poziomie szkół podstawowych i  oraz klas VII, II i III gimnazjów.

Gminne Mistrzostwa  Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców odbyły się 3.11.2017r. W wyniku zaciętej rywalizacji awans do zawodów powiatowych wywalczyła drużyna dziewcząt w składzie: Nina Biadała, Natalia Nowaczyk, Lena Osuch. Drużyna chłopców w składzie: Karol Kaczyński, Oskar Gradowski i Błażej Szymbrowicz ostatecznie uplasowała się na III miejscu.

Gminne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych odbyły się 2.11.2017r. Nasze dwie  drużyny wypadły rewelacyjnie  uzyskując awans do zawodów powiatowych. Drużyna dziewcząt w składzie Paula Jagła, Nikola Białas i Wiktoria Walczak zajęły II miejsce, a chłopcy Jan Matyaszczyk i Patryk Dymowski wywalczyli  I miejsce.

 Podczas Powiatowych  Mistrzostw Szkół Podstawowych, które odbyły się 8.11.2017r.   drużyna dziewcząt w składzie : Nina Biadała, Natalia Nowaczyk i Lena Osuch zajęła I miejsce i awansowała do zawodów rejonowych. Opiekunem drużyn szkoły podstawowej jest pani  Elżbieta Kłakulak.

Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych odbyły się  6.11.2017 r. Drużyna chłopców w składzie: Kamil Matysiak, Jan Matyjaszczyk, Patryk Dymowski  zajęła I miejsce awansując do zawodów rejonowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Paula Jagła, Nikola Białas oraz Wiktoria walczak ostatecznie zajęła III miejsce. Opiekunem drużyn jest pani Monika Adamska.

Tekst: Elżbieta Kłakulak

Zdjęcia: Monika Adamska, Elżbieta Kłakulak