Spotkanie z kulturystą!

Spotkanie z kulturystą!

W ramach realizacji aktualnego zadania programu „WF z Klasą” pod nazwą „Sport drogą do sukcesu” zaprosiliśmy w mury naszej szkoły osoby, które amatorsko lub zawodowo uprawiały sport i swoim przykładem udowodniły, że jest to atrakcyjna i satysfakcjonująca droga życiowa.

18 lutego 2016 roku gościła u nas kolejna szczególna osobowość sportowa, mianowicie pan Łukasz Marcinkowski trener personalny oraz kulturysta.

20160218_122432 (Medium)

Pan Łukasz swoją karierę rozpoczął od podnoszenia ciężarów przez udział w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc aż do kulturystyki. Do jego największych osiągnięć należą:

I m-ce w Międzynarodowym Pucharze Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w 2009r.

I m-ce w Mistrzostwach Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w 2013r.

II m-ce w Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych w 2014r.

II m-ce w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce w 2015r.

VIII m-ce w Mistrzostwach Europy w Kulturystyce w 2015r.

Podczas spotkania z panem Łukaszem dowiedzieliśmy się skąd wzięła się u niego pasja do sportu i dlaczego zajął się właśnie sportami siłowymi. Opowiedział nam jak wygląda jego przygotowanie do zawodów kulturystycznych i jak przebiegają tego rodzaju konkursy.

W drugiej części spotkania nasz gość wyjaśnił, na czym polega praca trenera personalnego i jak dalej wyobraża sobie przebieg swojej kariery i pracy zawodowej.

Na koniec na naszą szczególną prośbę zaprezentował swoją sylwetkę demonstrując kilka póz obowiązkowych wymaganych podczas konkursów kulturystycznych. Ta część spotkania bardzo zainteresowała naszych uczniów, zaowocowała ona wspólnymi zajęciami a nawet wspólną prezentacją muskulatury.

Celem spotkania było przekonanie uczniów, że oni sami decydują o drodze, jaką obiorą w życiu. Droga sportowa to naszym zadaniem bardzo dobry kierunek do osiągnięcia satysfakcji zarówno z życia osobistego jak i zawodowego. Nasz ostatni gość był tego znakomitym dowodem.

tekst: M. Adamska