Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

9 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem książki „Komputerowy ćpun” i  „Trener marzeń”.  Przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony rówieśników.
Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z rodzicami i młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych. Jako trener E-sportowy prowadzi drużynę Fox Pack (dyscyplina: League of Legends). Realizuje się w najróżniejszych pasjach. Jako Youtuber prowadzi kanał recenzujący gry komputerowe, filmy i książki fantastyczne, oraz pokazuje ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Jako modelarz uwielbia spędzać długie godziny przy biurku
z pędzlem w dłoni. W wolnej chwili pracuje nad książką fantastyczną i płytą hip-hopową. Uczy się również grać na pianinie.

Na spotkaniu uczniowie klas piątych z dużym zainteresowaniem słuchali o tym  gdzie są granice wirtualnej zabawy? Jak sprawdzić, czy granie na komputerze to jeszcze pasja czy już niebezpieczne uzależnienie?

Pytań do pana Krzysztofa nie było końca…..

Dziękujemy za energetyczne, pełne emocji spotkanie!

tekst i zdjęcia: I. Szablewska