Spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkania z ciekawymi ludźmi

W kwietniu uczniowie klasy IIa i IIIc wzięli udział w spotkaniu z panem Markiem Biernatem, miłośnikiem i pasjonatem tenisa stołowego, a jednocześnie trenera kadry narodowej. Pan Marek od lat związany jest z pracą z młodzieżą i ma liczne osiągnięcia w swojej karierze trenerskiej i sędziowskiej. Zafascynował nas opowieściami o krajach, które zwiedził, o olimpiadach na których wraz z podopiecznymi reprezentował nasz kraj i ciekawostkami ze świata sportu. Najważniejszym jednak przesłaniem, które pan Marek nam przekazał jest to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Należy pokonywać własne słabości, a trening czyni mistrza nie tylko w sporcie, ale w każdej dziedzinie naszego życia. Jeżeli mówi to człowiek z tak wielką pasję, trzeba uwierzyć i każdego dnia zmierzać do wyznaczonego celu.

W drugiej części spotkania odbyliśmy trening z mistrzem! Każdy miał okazję nauczyć się prawidłowego trzymania rakietki i spróbować odbić piłeczkę pod okiem trenera.

Bardzo dziękujemy panu Markowi za to, że pomimo napiętego harmonogramu zajęć znalazł dla nas czas i w tak interesujący sposób opowiedział o swojej wielkiej, życiowej pasji!