„Śpiewający Dzień Babci i Dziadka w klasie I a”

„Śpiewający Dzień Babci i Dziadka w klasie I a”

We wtorek, 23 stycznia, uczniowie klasy I a zaprosili do szkoły swoje Babcie i Dziadków. Pierwszoklasiści przygotowali klasą uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, w którym wypowiedzieli i wyśpiewali mnóstwo ciepłych słów o ukochanej Babci i najdroższym Dziadku. Prosto z serca popłynęły także życzenia z okazji Ich święta. Wnuczęta zaprezentowały też układy taneczne do piosenek: „ Babcia tańczy rock and rolla”, „Blues dla Babci i Dziadka” i „ Dziadkowe bajeczki”. Dużo radości sprawiło Dziadkom wspólne śpiewanie kolęd i wesołe zabawy ze starymi, ale znanymi pląsami: „Mam chusteczkę haftowaną”, „ Ojciec Wirgiliusz” i „Kapela”. Dla każdej Babci i Dziadka uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane upominki.   Nie zabrakło również wspólnych rozmów przy pysznie zastawionych stołach.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu pani Małgorzaty Kulzy- Kupajskiej. Goście z przyjemnością wysłuchali pięknej kolędy „Cicha noc”, zagranej na skrzypcach, a dzieci z zachwytem podziwiały swoją panią od języka angielskiego w zupełnie innej odsłonie.

Bardzo dziękujemy mamom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości i pani Małgosi, która pomogła pierwszakom w przygotowaniu oprawy muzycznej i multimedialnej, dzięki czemu nasz Dzień Babci i Dziadka wyszedł naprawdę śpiewająco!

 

tekst: Jolanta Nowacka,  zdjęcia: mama Oli Trawińskiej