Spektakl online – „Bromba w sieci”

Spektakl online – „Bromba w sieci”

3 kwietnia br. uczniowie klas IV mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Bromba w sieci” transmitowanego na żywo (online) z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Było to możliwe, dzięki inicjatywie TVP realizowanej pod nazwą: Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Darmowy spektakl, to pomysł Telewizji Polskiej, będący jednym ze sposobów dotarcia ze sztuką teatralną do masowej, młodej widowni. Grane na żywo przedstawienie odbierane jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną społeczność uczniowską na terenie całej Polski za pośrednictwem transmisji internetowej. Kierowana jest ona szczególnie do szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych.

Wszyscy obecni czwartoklasiści naszej szkoły zasiedli w salach wraz z nauczycielami języka polskiego, aby obejrzeć wymieniony w nagłówku spektakl. Bromba i jej oryginalni przyjaciele zostali polubieni przez młodych odbiorców, w kilka minut od momentu rozpoczęcia transmisji o godzinie 10.00. Tym razem przyszło im się zmierzyć ze złośliwym Wirusem, niszczącym komputery, którego muszą wytropić, a następnie unieszkodliwić. Naturalnie, podobnie jak podczas innych przygód Bromby, historia ma szczęśliwe zakończenie. Widzowie, po półtorej godziny, odnieśli wrażenie, że wracają do szkolnej rzeczywistości z bardzo odległej podróży. Towarzyszący im przekaz i uleganie emocjom sprawiły, że stracili kontrolę nad upływającym czasem. Dowodem zainteresowania sztuką są jej wizualizacje, które można zobaczyć poniżej.

Jak sugerują uczniowie, to z pewnością nie ostatni spektakl, obejrzany w takiej formie na terenie szkoły.

Tekst: Grzegorz Baran

Grafika: „Bromba w sieci” z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, fot. K. Mioduszewski

Autorzy rysunków: Lena Gąsiorek, Nikola Staniszewska, Maksymilian Pawlak, Patryk Wątor, Tymoteusz Wojtkowiak, Małgorzata Biernacik, Weronika Wątor

Zdjęcia oraz film ze spektaklu są dostępne na stronie: http://iteatr.tvp.pl/