Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Każdy uczeń powinien o tym wiedzieć.

Dlatego też w 5 listopada klasa IIa poznała 12 zasad zdrowego odżywiania się według ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka.

Uczniowie analizowali piramidę żywnościową na podstawie prezentacji multimedialnej oraz dowiedzieli się, że śniadania wcale nie muszą być nudne. W ramach pracy zespołowej stworzyli plakaty z sygnalizacją żywnościową. A to wszystko przez program „Śniadanie Daje Moc” do którego klasa IIa wraz z wychowawcą p. Jolantą Nowacka oraz we współpracy z p. K. Bocheńską przyłączyła się od początku listopada. „Śniadanie daje moc” to edukacyjny program, który skupia się na zwiększaniu świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Cyklicznie przeprowadzone zostaną w klasie IIa zajęcia o tematyce promującej zdrowe odżywianie się, koncentrując się na istocie spożywania śniadań. W finale realizacji programu stworzony będzie filmik reportażowy z przebiegu zajęć w klasie IIa.

tekst: K. Bocheńska