Relacja z Międzynarodowego DniaTolerancji w naszej szkole

Relacja z Międzynarodowego DniaTolerancji w naszej szkole

DSC00205 (Medium)

Tak, tak …. Czas szybko płynie …

Nie tak dawno, bo 16 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Akcję przeprowadzili uczniowie z SU podstawówki i gimnazjum przy pomocy nauczycieli: I. Szablewskiej, B. Tomczak, A. Korach, G. Barana i P. Paterki.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie się w tak ważną dla wszystkich ludzi tematykę. Lekcje o tolerancji na pewno były dla uczniów cennymi informacjami. Uczniowie, przede wszystkim dzieci z klas I-III SP, przygotowały przepiękne plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz. Świetna w roli dziennikarki – Maja Pawłowska – przeprowadziła z uczniami wywiady na tematy związane z tolerancją, które filmowali uczniowie z VI a: Jan Matyjaszczyk i Filip Szafraniak; zdjęcia: Michał Tomczak z Ic gimnazjum.

Dziękujemy także Wam, że pamiętaliście o białym kolorze i, że obejrzeliście świetną prezentację, wysłuchaliście utworów, których kluczowym słowem była „tolerancja”.

Mamy nadzieję, że ten DZIEŃ zapamiętacie na długo!

Wszyscy wykazaliście się dużą wiedzą, macie swoje poglądy i rozumiecie, że w tym „zwariowanym” troszkę świecie, ważny jest szacunek dla drugiego człowieka, szanowanie jego praw i odmienności. Nie akceptujecie zła i jawnie się jemu przeciwstawiacie. Tak się akurat złożyło, że wszyscy przeżywaliśmy ataki terrorystyczne w Paryżu … Żal nam było, że nie wszyscy ludzie są tolerancyjni … Łączyliśmy się w bólu z paryżanami … Terrorystom mówimy stanowczo: „NIE!”

Mamy nadzieję, że naklejki, np. „Daj lika TOLERANCJI”, „Wybierz TOLERANCJĘ”, „AKCEPTUJ”, „SZANUJ” itp. Wam się podobały. Czy białe baloniki ozdabiają Wasz pokój?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

tekst: B. Tomczak

zdjęcia: Michał Tomczak