Relacja z II Powiatowych Mistrzostw Zawodów Matematycznych dla klas IV i V

Relacja z II Powiatowych Mistrzostw Zawodów Matematycznych dla klas IV i V

Powiatowe Zawody Matematyczne to konkurs o zasięgu regionalnym adresowany do dzieci ze szkół podstawowych z klas czwartych i piątych. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie pięciu zadań zamkniętych i dziesięciu zadań otwartych. Zadania sprawdzały umiejętności operowania przez uczniów zdobytą wiedzę w rozwiązywaniu zadań nietypowych oraz problemowych o podwyższonym stopniu trudności.

W konkursie wzięło udział 33 dzieci z 11 szkół z: Białobłot, Lutyni, Jedlca, Gołuchowa, Kowalewa, Turska, Galewa, Broniszewic, Taczanowa Drugiego i ze wszystkich szkół podstawowych z Pleszewa.

Każdy uczestnik otrzymał medal i dyplom za udział w konkursie, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie do konkursu.

Najlepszy wynik drużynowo uzyskali uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie. Szkoła ta otrzymała Puchar dla drużyny za zajęcie I miejsca.

Laureatami zostali:

I miejsce: złoty medal Natalia Szymczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Pleszewa

II miejsce: srebrny medal Dominika Biegańska ze Szkoły Podstawowej w Jedlcu

III miejsce: brązowy medal  Amelia Kubiak  ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Pleszewa

Nagrodzeni uczniowie za wspaniałe wyniki otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie: Apolonia Kałużna, Marta Michalak, Barbara Radomska. Autorem zadań była Agnieszka Rorot–Baran – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Broniszewicach.

Organizatorzy oraz dyrekcja SP nr 2 gratulują wygranych i już teraz zapraszają na kolejną edycje zawodów w przyszłym roku:).

Dziękujemy nauczycielom, którzy pracowali w komisji konkursowej.

tekst i zdjęcia: B. Radomska