Projekt przyrodniczy  „Odkrywamy tajemnice materii – między przyrodą a zabawą”.

Projekt przyrodniczy „Odkrywamy tajemnice materii – między przyrodą a zabawą”.

Projekt przyrodniczy w Vb

Uczniowie kl. V b wraz ze swoją wychowawczynią i jednocześnie nauczycielką przyrody p. Eweliną Kuczyńską, zaplanowali dla swoich koleżanek i kolegów niezwykłą niespodziankę. Z okazji Dnia Dziecka przeprowadzili doświadczenia przyrodniczo – chemiczne przygotowane w ramach projektu „Odkrywamy tajemnice materii – między przyrodą a zabawą”.

W holu szkoły Olga Czajka i Szymon Kucała zaprezentowali „Ognioodporny balon” i  „Bańkę w bańce”, Weronika Bryl i Emilia Szwałek „Ciecz Nienewtonowską”, Michał Ostapowicz i Wiktor Długosz pokazali „Ognistą świeczkę”, „Topienie oleju” wykonała Dorota Kocerka, a jak zrobić „Wir w butelce” ujawnili Filip Matłoka i Jakub Jabłoński. Doświadczenie „Magiczny palec” pokazała Maja Urbaniak, Marcin Zacharczuk i Konrad Kowalczykiewicz zaprezentowali „Obraz na mleku”, Maksym Płukarz „Iluzję optyczną”, „Burzę w szklance” wywołały Hanna Kaczyńska i Gabriela Regus, „Znikający styropian” to dzieło Alana Garsztki i Dominika Szwedziaka. Doświadczenie „Rozpuszczanie” zaprezentował Norman Łaciak, jak zrobić „Domowy wulkan” pokazały Nicola Wolniak  i Nadia Stróżyk.

Przygotowując się do przeprowadzenia doświadczeń uczniowie poszukiwali informacji w zasobach internetowych i innych dostępnych publikacjach, także zbiorach biblioteki szkolnej.

Całe przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu czytelniczego „Książki naszych marzeń”.

tekst i zdjęcia: M. Briske