Pożegnanie…

Pożegnanie…

Do Pleszewskiej Dwójki dotarła bardzo smutna wiadomość. 26 lipca odszedł od nas p. Stanisław Kałka, wspaniały i piękny człowiek. Wiele lat pomagał nauczycielom i rodzicom naszych uczniów w wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu umiłowania piękna polskiej przyrody i historii. Był dla nas nie tylko członkiem PTTK i organizatorem szkolnych wycieczek, ale przede wszystkim przyjacielem, na którego zawsze można było liczyć. Prawie każdy absolwent naszej szkoły przemierzył z Panem Stasiem kilka kilometrów słuchając jego opowieści i ucząc się poszanowania dla otaczającego nas świata co zapewne pozostawiło trwały ślad w sercach i umysłach.

Panie Stasiu, dziękujemy za te wspaniale spędzone lata, za uśmiech, wiedzę, dar organizacji. Dziękujemy za wspomnienia, otwarte serce i pokazanie nam, ile prawdy tkwi w starym, polskim przysłowiu: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”.

Szczęśliwej podróży i do zobaczenia. A gdy już dotrze Pan do niebieskiego hotelu, prosimy pamiętać o biletach wstępu dla nas…