Podsumowanie miesiąca września – „Mówię dzień dobry, do widzenia”

Podsumowanie miesiąca września – „Mówię dzień dobry, do widzenia”

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim uczniowie i nauczyciele z klas I- III  przystąpili do realizowanie zadań i spotkań w ramach innowacji pedagogicznej „ Tu jestem bezpieczny” .

Pierwszy w tym roku apel odbył się pod hasłem mówię„dzień dobry, do widzenia”, gospodarzami były klasy III a oraz I a. Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć piosenkę „Powitankę” w wykonaniu klasy III a, uczniowie obu klas zaprezentowali również wiersze, przypominające o przywitaniu oraz pożegnaniu. Starsi uczniowie przedstawili scenkę, na podstawie której koledzy i koleżanki mogli nauczyć się kiedy i do kogo należy używać powitalnych i pożegnalnych słów. Przedstawione zostały także Złote zasady witania się z innymi.

W drugiej części apelu poszczególne klasy prezentowały wykonywanie przez siebie zdania. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wiersz „Dobre wychowanie”. Uczniowie klas drugich zaśpiewali piosenkę. Klasy trzecie wyrecytowały napisane przez siebie wiersze. Wszyscy się dobrze bawili w miłej i przyjemnej atmosferze.

Napisała Natalia Przybylska