Pleszew dla Niepodległej

Pleszew dla Niepodległej

8 listopada w Bibliotece Publicznej odbył się turniej gry planszowej „ Pleszewianie na drogach wolności”, zorganizowany w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów klas VI- VIII szkoły podstawowej, szkół średnich oraz dorosłych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie dwuosobowe drużyny z klas VII i VIII. Z klasy VII b                  Michał Świątek i Jakub Pietrzak, z klasy VIII c Mikołaj Adamski i Michał Tanaś. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą o Pleszewie, jego dziejach i  mieszkańcach, ale również umiejętnościami taktycznymi. Ostatecznie po dwóch rundach do ścisłego finału szkół podstawowych weszły 3 drużyny: z  „ jedynki”, „ trójki” i naszej „ dwójki”. Wygrała szkoła nr 3, ale udział naszych chłopaków Mikołaja Adamskiego i Michała Tanasia w finale to na pewno sukces.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a finaliści nagrody w postaci gier planszowych                            i puchary. Szkoła otrzymała podziękowania oraz turniejową grę, z którą można się zmierzyć w czytelni naszej szkolnej biblioteki.

Brawo dla naszych drużyn za godne reprezentowanie szkoły!

tekst: E. Peltz, zdjęcia: E. Peltz i I. Szablewska