Pan Zygmunt Kuś w 80 dni objechał Polskę…

Pan Zygmunt Kuś w 80 dni objechał Polskę…

Dzisiaj do naszej szkoły przybył niezwykły gość. Dziadek Laury Kuś i Filipa Gościniaka z kl. III c przyjechał do nas ciągnikiem C – 328, by opowiedzieć o swojej podróży i przygodach, które przeżył w czasie swojej wyprawy.
Pan Zygmunt wyjechał w podróż 3 czerwca 2016 roku. Przejechał traktorem niewiele młodszym od siebie 3800 km. Jechał z Pleszewa na zachód, potem kierował się na południe, poruszał się drogami Dolnego Śląska, Podkarpacia, był w Bieszczadach. Następnie wzdłuż granicy wschodniej dotarł do Suwałk, potem przez Mazury, Warmię, wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego dotarł pod Szczecin, aby dalej jechać wzdłuż granicy zachodniej. Po 80 dniach wrócił do domu. Dziadek Laury i Filipa opowiadał dzieciom z klas młodszych o swoich wrażeniach i wspaniałych ludziach, których poznał w czasie podróży. O tym jak spotykał się z wielką życzliwością, kiedy ludzie zapraszali go do swoich domów, częstowali posiłkami, umożliwiali bezpieczny nocleg. Po ciekawych opowieściach uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć ciągnik i przyczepę, a nawet przejechać się po szkolnym boisku. Pamiątką po tym spotkaniu na pewno zostaną okolicznościowe widokówki, które dzieci otrzymały w prezencie.

Bardzo dziękujemy panu Zygmuntowi za przybycie do naszej szkoły, ciekawe opowieści i zaprezentowanie prawdziwej pasji, a Laurze i Filipowi za zaproszenie dziadka i pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Tekst: Agnieszka Korach, zdjęcia: nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej