Pachnąco, kolorowo i twórczo w Pleszewskiej Dwójce

Pachnąco, kolorowo i twórczo w Pleszewskiej Dwójce

   23 listopada Pleszewska Dwójka zmieniła się w miejsce pełne nie tylko dobrej zabawy, ale także twórczej, kreatywnej i relaksującej atmosfery.

Dzieci z grupy Żonkile z Przedszkola Słonecznego uczestniczyły w zajęciach z preorientacji zawodowej pod hasłem ,,Mały kosmetolog’’. Podczas dwugodzinnego spotkania każdy z uczestników wyprodukował  swoje naturalne kosmetyki, Nie ma nic bardziej wyjątkowego niż samodzielnie stworzone kremy, kule do kąpieli,  perfumy  o ulubionym zapachu oraz  kolorowe , pachnące sole do kąpieli. Uczestnicy zajęć innowacyjnych dowiedzieli  się także jak pielęgnować swoją skórę, włosy, zęby. Atrakcją zajęć była tabletowa zabawa pod hasłęm ,,Zdrowie i uroda”. Uczestnicy spotkania odkrywali również dalsze tajniki mikroskopowania obserwując włos ludzki.

       Niesamowite  zajęcia  z innowacji pedagogicznej ,, MALI PRZYRODNICY- BADAM I OBSERWUJĘ’’ w laboratorium kosmetycznym Pleszewskiej Dwójki odbywały się pod kierunkiem Pani Eweliny Kuczyńskiej, Agnieszki Wojtkowiak oraz naszych wspaniałych uczniów: Agaty, Laury, Mai, Leny oraz Gabrieli.

      Dziękujemy Pani Dorocie Waliszewskiej – Kot za pomoc w realizacji innowacji Pleszewskiej Dwójki i Przedszkola Słonecznego.

 

tekst: Ewelina Kula,  zdjęcia: organizatorzy warsztatów