Mistrzowie Pięknego Czytania

Mistrzowie Pięknego Czytania

14 marca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odbyły się gminne eliminacje Konkursu Pięknego Czytania, w których naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach. W konkursie wzięło udział 36 uczniów klas I-III z Miasta i Gminy Pleszew.
Po wysłuchaniu fragmentów prozy współczesnych polskich autorów, komisja konkursowa wyłoniła 7 Mistrzów Czytania oraz przyznała 3 wyróżnienia.

W gronie Mistrzów Czytania znalazły się  uczennice z naszej szkoły Maja Tyrakowska z klasy I oraz Zuzanna Wojtczak z klasy III.

Wyróżnienie otrzymała Matylda Kamińska z klasy II.

Maja oraz Zuzia wzięły udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Pięknego Czytania  „W magicznym świecie książki”, które odbyły się 21 marca również w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew. I tym razem dziewczyny doskonale zaprezentowały utwory współczesnych  polskich pisarzy i znalazły się wśród 8 laureatów  konkursu otrzymując tytuł Mistrza Pięknego Czytania.

GRATULUJEMY!!!

tekst i zdjęcia: S. Richter-Kłopocka