Mikołajkowa wizyta w Domu Dziecka

Mikołajkowa wizyta w Domu Dziecka

Mikołajki to nazwa święta ku czci Świętego Mikołaja – biskupa Miry.

W naszej tradycji pamięć o Świętym Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia, jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowywania bliskich drobnymi upominkami – najczęściej słodyczami. To miły i radosny dzień!

Każdy z nas uwielbia otrzymywać prezenty, ale obdarowywanie innych też może sprawiać ogromną radość. Przekonali się o tym uczniowie klasy IIa i IIIa, którzy wraz z wychowawczyniami odwiedzili po raz kolejny z tej okazji podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie. Uczniowie wręczyli koleżankom i kolegom upominki zebrane w klasowych akcjach, które rozpoczęły się już z początkiem grudnia.

Jak co roku złożyliśmy również na ręce pana dyrektora kartkę z życzeniami świątecznymi i jak zawsze otrzymaliśmy własnoręcznie przez dzieci wykonaną świąteczną ozdobę. Sympatyczny „Bałwanek” znalazł już swoje miejsce w naszych salach i uśmiecha się do nas, przypominając nam, że miło jest pamiętać o innych i dzielić się tym co mamy .

W zorganizowaniu tej wizyty bardzo pomogli nam rodzice, bo to właśnie dzięki nim zebraliśmy mnóstwo pięknych niespodzianek! Dziękujemy za taki piękny gest bezinteresownej miłości i dobrego serca wszystkim rodzicom!

Tekst i zdjęcia Jolanta Nowacka