MAMY SWOJE PRAWA

MAMY SWOJE PRAWA

„ Mam prawo żyć, mam prawo być – sobą

Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą

Mam prawo kochać i kochanym być

Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić…”

 

Orkiestra Dni Naszych

Piosenka o Prawach Dziecka

/Jerzy Kobyliński /

 

W ostatnim dniu przed feriami uczniowie klas młodszych kolejny raz mieli okazję do wspólnego spotkania w auli szkoły. Tym razem spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy nauczyciela naszego Gimnazjum pana Grzegorza Barana i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. Związane było z wdrażaną w naszej szkole od września certyfikacją „ CHRONIMY DZIECI”.

Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w ciekawych zajęciach dotyczących praw dziecka, które przygotowali dla najmłodszych uczniowie Gimnazjum pod opieką pana Grzegorza Barana. Uczniowie obejrzeli interesującą prezentację pt. „Prawa Dziecka”. Dzięki przedstawionym sytuacjom z życia codziennego uczniowie dowiedzieli się, że dzieci też mają swoje prawa, a dorośli powinni je respektować. Następnie wspólnie nauczyliśmy się „Piosenki o Prawach Dziecka”.

Podsumowaniem spotkania był konkurs, w którym uczniowie oglądali prezentowane historyjki obrazkowe i odgadywali, które prawo jest ich podstawą. Wszyscy uczestnicy bez problemów rozwiązali kolejne zagadki. Na zwycięzców czekały nagrody – niespodzianki, które skrywał „Magiczny kuferek”.

Na zakończenie jeszcze raz zaśpiewaliśmy piosenkę, której żywa i wesoła melodia zachęciła dzieci do wspólnej zabawy.

Bardzo dziękujemy naszym starszym koleżankom z Gimnazjum i panu Grzegorzowi za przygotowanie i przeprowadzenie tej ciekawej lekcji. Przede wszystkim jesteśmy wdzięczni, że mimo swoich obowiązków znaleźli czas dla najmłodszych i wspólnie mogliśmy wiele się nauczyć i dobrze bawić!

tekst: Jolanta Nowacka, zdjęcia: Kinga Adaszak, Agnieszka Korach