Mamy medalowe miejsce!

Mamy medalowe miejsce!

56f28a3d89fb8_o,size,933x0,q,70,h,b46d4b

League of Legends to sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena (rodzaj strategicznych gier czasu rzeczywistego z ograniczoną liczbą graczy – gracze często dzielą się na dwie drużyny, które walczą ze sobą na arenie). Została opracowana przez Riot Games, wydana w 2009 r. W lipcu 2013 r. gra została uznana w USA za pełnoprawny sport.

To właśnie rozgrywki tej gry zostały zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Pleszewie w dniach 21-22 marca br. Powiatowy Turniej Gimnazjów o Puchar Starosty zgromadził w auli Liceum im. Stanisława Staszica nie tylko uczestników (21 marca było to 12 drużyn reprezentujących gimnazja z terenu powiatu) ale i licznych fanów tej gry oraz zagorzałych graczy.

Tego dnia nasza drużyna w składzie: Jacek Pera (lider), Krzysztof Ruciński, Jakub Rybacki, David Radomski, Jędrzej Jendraszczyk w niezwykle emocjonującej rozgrywce, w ciągu kilku końcowych minut rozgromiła zespół z Gimnazjum w Gizałkach, zdobywając tym samym prawo do dalszych zmagań.

Do półfinału, który miał miejsce 22 marca zakwalifikowało się 6 pięcioosobowych drużyn: trzy z Pleszewa – Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Dwujęzyczne oraz Gimnazjum w Choczu, Gimnazjum w  Kościelnej Wsi i Gimnazjum w Kowalewie. W półfinale reprezentacja Dwójki walczyła z gimnazjalistami ze „Staszka” – nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni, od samego początku rozgrywki zdobywając przewagę i utrzymując ją przez cały czas.

Niestety w finale nasza drużyna uległa i ostatecznie uplasowała się na III miejscu. I miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 3 w Pleszewie, II miejsce wywalczyła drużyna z Kowalewa.

Dziękujemy naszym gimnazjalistom za sportowe emocje i GRATULUJEMY!

56f28a7732d43_o,size,933x0,q,70,h,d7393d

Piszą o Turnieju:

http://www.pleszew.starostwo.gov.pl/?m=aktualnosc&sm=2771#.VvGJ6Y-cG3B

http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/artykul/league-of-legends-turniej-na-powitanie-wiosny,3682612,artgal,t,id,tm.html

tekst: H. Kocerka