,,MALI PRZYRODNICY, BADAM, OBSERWUJĘ’’

,,MALI PRZYRODNICY, BADAM, OBSERWUJĘ’’

W pleszewskiej „Dwójce” uczniowie klas IV uczestniczą w cyklu zajęć w ramach

innowacji pedagogicznej

pt. ,,MALI PRZYRODNICY, BADAM, OBSERWUJĘ’’.

Pomysł innowacji zrodził się z obserwacji zainteresowań uczniów problematyką badawczą, przyrodniczą.

Autorami innowacji są nauczyciele przyrody P. A. Wolińska, P. E. Kuczyńska i P. P. Dziatkiewicz – Kuczkowska. Pragniemy rozbudzić u uczniów klas IV zainteresowania  przyrodnicze oraz nauczyć  ich prowadzenia obserwacji, samodzielnego myślenia, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych.

W ramach zajęć uczniowie poznali tajniki mikroskopowania. Brali udział w zgadywance terenowej w naszym parku. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia z tlenem i dwutlenkiem węgla. Przygotowali model obieg wody w butelce. Dowiedzieli się także, czy nos czuje smak, przeprowadzając eksperymenty.

2016-10-11 13.58.46 (Medium)

 

2016-10-11 13.58.24 (Medium)

W dniu dzisiejszym ( 22.11.2016 r.) rozpoczęliśmy cykl zajęć ze zwierzętami. Najmłodsi mogli  z bliska obejrzeć gady: agamę brodatą, gekona lamparciego, które znali  dotychczas jedynie z telewizji.

Jak opiekować się zwierzętami? Co jedzą gady? Na te i wiele innych pytań odpowiadał nasz gość – absolwent pleszewskiej „Dwójki” Kacper Grząbka – pasjonat i  terrarysta zwierząt.

mali przyrodnicy 030 (Medium)

mali przyrodnicy 026 (Medium)

Wierzymy, że ta forma zajęć sprawi uczniom dużo radości dlatego będziemy pracować i uczyć się, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

tekst: E. Kuczyńska

zdjęcia: E. Kuczyńska, P. Dzietkiewicz-Kuczkowska, A. Wolińska