Ludzie z pasją są wśród nas!

Ludzie z pasją są wśród nas!

Czym jest pasja? To szczęście, które dostajesz. To chwile, dzięki którym możesz byś sobą. To również coś, czym możesz się podzielić z innymi…

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w spotkaniu z wyjątkowym gościem. Pani Jolanta Nowacka zaprosiła p.Martę Meller, która uczniom klas trzecich opowiedziała o swojej pasji – tańcu. Tańcu, który towarzyszy pani Marcie od najmłodszych lat. Tańcu, w którym zatraciła się bez reszty. Tańcu, którym zaraża innych…

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali  opowieści  p.Marty, która przedstawiła ścieżkę swojego rozwoju, stanowiącą niekończące się pasmo sukcesów. Już  od przedszkola pani Marta wyróżniała się pamięcią ruchową, poczuciem rytmu i energią sceniczną, co potwierdza jedna z instruktorek, która na pierwszym etapie edukacji tanecznej miała przyjemność rozwijać  u naszego gościa miłość do tej formy wyrażania siebie.

Pani Marta przedstawiła uczniom kolejne etapy swojej krótkiej, ale bardzo bogatej drogi zawodowej. Dzieci miały możliwość obejrzeć zdjęcia dokumentujące kolejne kroki stawiane przez naszego gościa w tej fantastycznej dziedzinie artystycznej jaką jest taniec, zapoznać się z artykułami w prasie dotyczącymi sukcesów naszego gościa, a nawet obejrzeć fragment egzaminu dyplomowego, który oczywiście był wyrażony w formie ruchu.

Pani Marta jest prawdziwą pasjonatką! Swoje umiejętności chce przekazać innym, prowadząc zajęcia z różnych technik. To znany i popularny wśród młodzieży hip-hop, ale także nietuzinkowe animacje taneczne czy  teatralno-taneczne. Jest również instruktorką Fit and Jamp-u, który staje się bardzo popularną formą ruchu. Zajęcia, które prowadzi w sali przy ul. Kraszewskiego, cieszą się  zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale także dorosłych, którzy uczestniczą w Cardio Dance. W obliczu takich doświadczeń nie mogło na naszym spotkaniu zabraknąć muzyki i tańca, więc na zakończenie wszyscy uczestnicy  zatańczyli układ, którego choreografię  zaproponowała pani Marta. Po tańcu mieliśmy chwilę, aby podziękować naszemu gościowi i zrobić sobie wspólną fotografię, która zapewne  dla wszystkich będzie miłą pamiątką.

Pani Marcie serdecznie dziękujemy za spotkanie, życząc dalszych sukcesów zawodowych!

 

Tekst i zdjęcia: Marzena Kłakulak-Kucała