Lokalne media o naszej akcji WSZYSTKIE  KOLORY ŚWIATA

Lokalne media o naszej akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

W  www.zpleszewa.pl mogliśmy przeczytać:

„Uczniowie z pleszewskiej „dwójki” przez kilka tygodni wykonywali laleczki ubrane w regionalne stroje, ale nie tylko. Po co?

Aby w poniedziałkowe popołudnie zorganizować aukcję, na której można było zabawki zakupić. Przedtem jednak odbyły się występy oraz pokaz mody, gdzie prezentowano stroje z różnych krajów. Zebrane pieniądze mają być wysłane do Unicefu na pomoc dzieciom w Angoli. To właśnie ich umiera w tym biednym kraju najwięcej, głównie z powodu chorób.”

http://www.zpleszewa.pl/artykuly/dwojka-zrobila-akcje-pomocy-dzieciom-z-angoli-zdje,67208.htm

Więcej w „Życiu Pleszewa”

 

Zaś w  wielkopolskie.naszemiasto.pl przeczytaliśmy:

„Pomaganie jest przyjemnie i łączy się z pozytywnymi emocjami- o tym doskonale wiedzą uczniowie pleszewskiej „Dwójki”. Już po raz kolejny, uczniowie ZSP nr 2 w Pleszewie wzięli udział w charytatywnej akcji UNICEF. W ubiegłym roku dzieci i młodzież pisali książkę by pomóc mieszkańcom Mali, tym razem przyszedł czas na Angolę. O tym jaki i komu pomagać, wiedzą najlepiej uczniowie pleszewskiej „Dwójki”. Szkoła w ubiegłym roku nawiązała współpracę z Funduszem Narodów Zjednoczonych Na Rzecz Dzieci. Jednym z warunków tej współpracy i przynależności do klubu szkół UNICEF jest przeprowadzenie raz w roku na terenie placówki projektu oraz zebranie funduszy na określony przez UNICEF cel.Tym razem szkoła włączyła się w akcję „Wszystkie Kolory Świata”, która pomoże dzieciom w Angoli.

Projekty „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na problem rozwoju epidemii i chorób rozwijających się w Angoli.

Uczniowie wraz z rodzicami czy też dziadkami uszyli laleczki, które zostały zlicytowane na rzecz dzieci w Angoli.– Te niezwykłe laleczki są symbolem pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich była szyta z niezwykłym zaangażowaniem, miała swoją tożsamość – imię, datę urodzenia, wiek. Dzieci same wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiły kolor jej skóry, strój. Wszyscy, którzy szyli lalki wiedzą, że to fantastyczna zabawa, choć mozolna i trudna praca. Dzięki tej pracy mamy wpływ na poprawę losu setek tysięcy dzieci na świecie– informuje ZSP nr 2 w Pleszewie. ”

http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/artykul/sprzedawali-laleczki-zeby-pomoc-dzieciom-w-angoli,4022332,artgal,t,id,tm.html

Dziękujemy!