Koronawirus czy też nie, pasowanie musi odbyć się!

Koronawirus czy też nie, pasowanie musi odbyć się!

Ślubowanie pierwszoklasistów w pleszewskiej dwójce, ze względu na sytuację epidemiologiczną, wyglądało nieco inaczej niż zwykle. Zabrakło ”Królewskiego orszaku” z Królową Jadwigą – patronką naszej szkoły- na czele. Dzieciom nie mogli niestety towarzyszyć rodzice, a każda z klas miała odrębną uroczystość w auli szkolnej.

Nie zmienia to jednak faktu, iż dzień 15 października był dla naszych pierwszoklasistów dniem niezwykłym i bardzo podniosłym. Każdą ceremonię otwierała pani dyrektor Romana Kaczmarek.

Pasowanie poprzedzone było krótkim występem artystycznym. Pierwszoklasiści, choć bardzo przejęci tą ważną dla nich chwilą, przepięknie wystąpili przed dyrekcją i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Po uroczyście złożonym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły.

Niezmiernie cieszymy się, że nasza szkolna rodzina znów się powiększyła. Gratulujemy pierwszakom przyjęcia do społeczności szkolnej. Życzymy najmłodszym uczniom powodzenia na nowej drodze edukacji. Wierzymy, że w naszej szkole odnajdą bezpieczną i twórczą przestrzeń do rozwijania swoich pasji i talentów.

Tekst i zdjęcia: Ewa Borkowska i Jolanta Nowacka