Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam

Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam

 Weź udział w Konkursie edukacyjnym Bezpiecznie Tu i TamBez tytułu

Jak już informowaliśmy wraz  z 1 września ruszył w naszej szkole Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam, który odbywa się w szkole podstawowej i potrwa do marca 2017 roku.

Wyzwania konkursowe czekają na  wszystkich uczestników rywalizacji- dzieci, nauczycieli i Was – Rodziców. Każdy poprzez swój udział zbiera punkty dla szkoły.

We wrześniu uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej dowiedzą się, że internet jest cudownym wynalazkiem. Na zajęciach wychowawcy klas rozmawiać będą na temat użyteczności komputera, tabletu, internetu w życiu codziennym dorosłych oraz dzieci, o zagrożeniach i pozytywach wynikających z korzystania z internetu. Zapoznają uczniów również z zasadami Konkursu Tu i Tam.

Uczniowie natomiast zaprojektują własne emotikonki przypominające o zasadach bezpieczeństwa.

Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej na lekcjach z wychowawcą rozmawiać będą na temat roli internetu w naszym życiu. Przygotują odpowiedzi na pytania: Czy internet ma tylko dobre strony? Czy w internecie obowiązują jakieś zasady? Jakie zasady postępowania dzieci znają z codziennego życia? Czy te zasady można stosować również korzystając z internetu? Wychowawcy klas przedstawią uczniom również założenia Konkursu edukacyjnego Bezpiecznie Tu Tam.

Zadaniem uczniów klas 4-6 będzie stworzenie na dużym arkuszu papieru mapę myśli, obrazującą rolę i obszary wykorzystania internetu w naszym życiu otaczającym nas świecie.

A już w październiku odbędzie się w naszej szkole  piknik dla dzieci i rodziców pod hasłem Bezpiecznie Tu i Tam.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zespół ds. certyfikacji Bezpiecznie Tu i Tam