Konkurs „Bezpiecznie Tu i Tam”- następne zadania zaliczone!

Konkurs „Bezpiecznie Tu i Tam”- następne zadania zaliczone!

Konkurs „Bezpiecznie Tu i Tam”- następne zadania zaliczone!

 

W miesiącu październiku na konto naszej szkoły wpłynęły kolejne punkty przewidziane za wykonanie zadań konkursowych.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w II SPOTKANIU –  „Nadużywanie Internetu”. Podczas zajęć rozmawiali na temat zdrowego korzystania z urządzeń ekranowych. Dowiedzieli się jak równoważyć czas spędzany online i offline, a także jakie mogą być konsekwencje dla  zdrowia, jeżeli zbyt wiele czasu będą poświęcać na zabawę przy komputerze, konsoli, tablecie, czy telefonie. Na podsumowanie zajęć uczniowie prezentowali przykładowe plan dnia lub całego tygodnia z uwzględnieniem czasu przeznaczonego na zabawę przy komputerze.

Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach „Kultura w Internecie obowiązuje. 19 października – Światowy dzień godności”. Dyskutowali na temat szacunku w internecie,   o potencjalnych zagrożeniach związanych z relacjami i komunikacją w sieci, a także o znaczeniu ochrony prywatności w internecie. Na podsumowanie zajęć wszystkie klasy tworzyły serię pocztówek prezentujących zasady etykiety i kodeksu zachowań promowanych w internecie i mediach społecznościowych. Za przeprowadzone zajęcia i wykonane prace otrzymaliśmy kolejne 50 punktów!

W październiku przeprowadziliśmy także Pierwsze Zadanie Konkursowe –  „Rywalizacja na słowa”. Chętni uczniowie przygotowali prace w formie bajki, opowiadania, wierszyka lub treści regulaminu na jeden z trzech wybranych tematów. W konkursie wzięli udział uczniowie następujących klas: IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc, IVa, IVb, Va, Vb, Vc, VIa i VIb.

Komisja konkursowa do etapu ogólnopolskiego wytypowała 10 najlepszych prac uczniów.

 

Wiktoria Graf kl. IIIa                             Maja Bruzi kl. Vc

Bartosz Kościański kl. IIIc                      Maja Kubasik kl. Vc

Szymon Suty kl. IIIc                               Lena Osuch kl. Vc

Kornelia Tanaś kl. IIIc                            Michał Tanaś kl. Vc

Anna Tomczak kl. IIIa                            Natasza Walkowiak kl. IVb

 

Autorom gratulujemy i czekamy na ocenę prac w etapie ogólnopolskim.

 

No i oczywiście piknik, który odbył się w naszej szkole 14 października.

Uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych zabawach, wykonali szereg zadań poszerzających wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci.

Za realizację tego zadania otrzymaliśmy przewidywaną liczbę punktów-200!

Przypominamy o trwającym przez cały czas zadaniu dla rodziców – ukończeniu internetowego kursu i zdobyciu certyfikatów. Za to zadanie mamy obecnie na koncie 90.66 punktów na 500 możliwych do zdobycia. Kolejny raz bardzo liczymy na wsparcie rodziców!

W listopadzie przed nami kolejne zadania. Szczegóły wkrótce! Zapraszamy wszystkie klasy do wspólnej zabawy i poszerzania wiedzy na temat internetu.

Tekst: Jolanta Nowacka