KONKURS BEZPIECZNIE TU I TAM!

KONKURS BEZPIECZNIE TU I TAM!

Drodzy uczniowie !

W grudniu na zajęciach z wychowawcą rozmawiać będziecie na temat dobrych i złych stron zakupów online, o tym jak rozważnie kupować w internecie. Poznacie  zasady bezpiecznego pobierania plików i korzystania z treści w internecie. Nauczycie się jak właściwie zabezpieczyć sprzęt z dostępem do internetu.

W tym miesiącu przed Wami również trzecie ostatnie już zadanie konkursowe.

Jest nim „ Rywalizacja na multimedia”.

Waszym zadaniem jest  przygotować pracę na jeden z poniższych tematów i przekazać ją wychowawcy do 21 grudnia (środa). Pamiętajcie, że praca powinna być przygotowana w formie nagrania wideo lub nagrania dźwiękowego.

W każdym zadaniu konkursowym Czekają na Was atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienie za miejsca 4-10. Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego.

 1. Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłeś/-aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam , których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.
 2. Wyobraź sobie, że jesteś znanym specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania z internetu i zaproszono Cię na wywiad do radia. Nagraj krótką audycję lub wywiad, podczas którego radzisz swoim rówieśnikom, co powinni robić żeby być bezpiecznymi w sieci. Jeśli zdecydujesz się na wywiad, poproś rodzica lub nauczyciela o zadawanie pytań, na które mógłbyś udzielić odpowiedzi. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.
 3. Wyobraź sobie, że zostałeś/aś zaproszony do wzięcia udziału w konkursie muzycznym „Rapowanie – Rymowanie”. Wyzwanie polega na tym, aby w rymowanej formie wymienić lub zaśpiewać zasady bezpiecznego korzystania z internetu, które poznałeś podczas zajęć ́z nauczycielem. Nagraj krótkie nagranie dźwiękowe z Twoją odpowiedzią na wyzwanie. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty. Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać przygotowując pracę . Możesz zaprezentować również inne, zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online.

Zasady:

 1. a) Chronię swoje dane w sieci.
 2. b) Nie ufam osobom poznanym w Internecie.
 3. c) Dbam o wizerunek w online.
 4. d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów.
 5. e) Kontroluję czas spędzony w internecie.
 6. f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
 7. g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.
 8. h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.

 

Nad przebiegiem konkursu w naszej szkole czuwać będą: pani Agnieszka Wolff w klasach I-III oraz pani Małgorzata Michalska w klasach IV- VI.

Powodzenia!

 

Zespół ds. certyfikacji Bezpiecznie Tu i Tam