Już pachnie świętami!

Już pachnie świętami!

Grudzień to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole pojawiły się już pierwsze świąteczne dekoracje oraz zielone drzewka, które powoli przybierają postać błyszczących choinek. Dopełnieniem tego świątecznego nastroju okazał się zapach cynamonu, goździków i miodu, który rozniósł się po szkolnych korytarzach w poniedziałek, 7 grudnia. A to wszystko za sprawą uczniów klasy IIa, którzy w tym dniu właśnie postanowili upiec świąteczne pierniczki.

Pracy było sporo, ponieważ ciasto musieliśmy najpierw troszkę wyrobić, potem rozwałkować na odpowiednią grubość, a później można już było wykrawać najróżniejsze kształty pierników i starannie układać je na blaszkach. Na koniec pierniki trafiły do piekarnika i z pomocą naszych pań kucharek udało nam się je upiec.

Następnego dnia przygotowaliśmy kolorowe posypki, czekoladową polewę oraz lukier i przystąpiliśmy do bardzo ciekawego zajęcia-ozdabiania pierniczków! Każdy mógł wykorzystać swoje umiejętności plastyczne, a przede wszystkim wyobraźnię i w ten sposób powstały przepiękne i pomysłowe dekoracje. Nasze pierniki nie tylko pięknie wyglądają, ale również znakomicie smakują! Zachęcamy wszystkich do przygotowania tradycyjnych słodkości, bo to naprawdę wielka przyjemność zrobić coś własnoręcznie, a do tego wspólnie z całą klasą. Własnoręcznie przygotowane świąteczne pierniczki ozdobią nasz stół podczas klasowego spotkania opłatkowego.

Bardzo dziękujemy naszym rodzicom, którzy pomogli nam w zgromadzeniu potrzebnych produktów i paniom kucharkom, które wsparły nas w zrealizowaniu tego ciekawego pomysłu.

Tekst i zdjęcia Jolanta Nowacka